Хмельницька АЕС ініціює наймасштабніше будівництво за часів незалежності України - об’єкт №3 проекту «Енергоаудит».

11 березня 2021 року проект #енергоаудитУЕА відвідав Хмельницьку область з метою ознайомлення зі стратегічним об’єктом атомної енергетики України -  Хмельницькою атомною електростанцією ДП НАЕК «Енергоатом».

Експерти Української енергетичної асоціаці зустрілись з Генеральним директором станції Андрієм Козюрою та його заступниками Богданом Шмигельським, Олегом Рахлінським та обговорили ключові питання поточної роботи станції та перспективу добудови нових енергоблоків №3 та №4.

Відповідно до критеріїв проекту експерти безпосередньо ознайомились:

  • з роботою машинного залу блоку №1, який скомпоновано з поздовжнім розташуванням турбіни і генератора, встановлено підігрівачі високого й низького тиску, бойлерну установку для постачання тепла та системи для забезпечення турбогенератора;
  • з системою побудови та фактичного стану відкритого розподільчого пристрою (ВРП) 750/330 кВ;
  • з технологічними особливостями енергоблока з водо-водяним енергетичним реактором (ВВЕР), роботою ядерного реактору та процесів завантаження палива;
  • з будівельним майданчиком енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС;
  • з системою управління енергоблоків, порядком дій персоналу та роботою автоматизованих систем безпеки під час виникнення позаштатних (аварійних) ситуацій.

Заступник Генерального директора Олег Рахлінський виступив з презентацією щодо стану виконання Указу Президента України від 22 вересня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики», яким доручено Уряду активізувати роботу щодо реалізації проекту з добудови енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС ( загальна вартість понад 70 млрд. грн.)

Також за результатами наради з керівництвом станції, Президент Української енергетичної Асоціації Юлія Підкоморна зазначила: «Атомна енергетика відіграє важливу роль у сучасному енерговиробництві та за умови безпечної експлуатації надає економіці України чисту та дешеву електроенергію. Тому такий масштабний проект, як добудова 3, 4 енергоблоків має бути пріоритетом державної політики з метою забезпечення енергетичної безпеки та незалежності України».

ЕнергоаудитУЕА розширив коло учасників, а саме залучив до роботи проекту Молодіжну енергетичну спільноту в рамках підписаного Меморандуму https://uea.net.ua/index.php/novini/novini-asotsiatsiji/item/90-uea-ta-molodizhna-enerhetychna-spilnota-pidpysaly-memorandum-pro-spivpratsiu/.

Студенти профільних вузів мали змогу побачити практичну складову атомної енергетики та особисто задати питання Генеральному директору ХАЕС Андрію Козюрі щодо працевлаштування та можливого розвитку своїх професійних здібностей.

Нагадаємо, що проект «Енергоаудит» покликаний сприяти популяризації вітчизняного бізнесу та інформування експертів, інвесторів та громадян про стан справ на об’єктах та їх інвестиційну привабливість.