АНОНС! Проект «ЕнергоаудитУЕА» вирушає на Хмельницьку АЕС.


Експерти Української енергетичнаої Асоціації 11 березня 2021 року відвідають Хмельницьку атомну електростанцію ДП НАЕК «Енергоатом» для вивчення основних виробничих процесів та перспективних планів розвитку. 

Стратегічними напрямками розвитку є добудова блоків № 3, 4 Хмельницької АЕС, це буде наймасштабнішим енергетичним будівництвом за часів незалежності України та залучить десятки провідних підприємств України.

Реалізація проекту створить робочі місця для десятків тисяч українців, адже проектом передбачена максимальна локалізація виробництва обладнання для добудови блоків на вітчизняних підприємствах, використовуючи вітчизняний науково-технічний потенціал.

«ЕнергоаудитУЕА» – це добровільне експертне обстеження підприємств, організацій і окремих виробництв паливно-енергетичного комплексу, що проводиться з метою ознайомлення з виробничим потенціалом, інвестиційною привабливістю та популяризацією вітчизняної промисловості.

В рамках проекту УЕА вже відвідала Шебелинський нафтопереробний завод АТ «Укргазвидобування» та Морський нафтовий термінал «Південний» АТ «Укртранснафта».

 

Довідково: 

Атомна електростанція, розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. На електростанції працює 2 ядерних реактори ВВЕР-1000 (підключені у 1987 і 2004 роках) загальною потужністю 2000 МВт. Основне призначення станції — покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.

Енергоблок №3 ХАЕС почали будувати у вересні 1985 року, №4 – у червні 1986-го. Обидва блоки запроєктовані на поточну потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Попри будівельну готовність 3-го блока на 75% (змонтовано близько 85 одиниць устаткування) та 4-го – на 28%, у 1990 році через «постчорнобильський» мораторій на будівництво нових АЕС проєкт призупинили.
Необхідність реалізації проекту підкреслена в Указі Президента України  від 22 вересня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики».