УЕА ініціює розробку правил професійної етики на ринку електричної енергії України

1 березня 2021 року Президент Асоціації Юлія Підкоморна провела нараду з експертами галузі щодо ситуації на ринку електричної енергії України.

Головним питанням було - розвиток конкуренції на ринку електричної енергії України, справедливе задоволення інтересів прав споживачів та інших зацікавлених осіб, зміцнення довіри до суб’єктів, які здійснюють діяльність на ринку, сприяння становленню механізмів саморегуляції ринку.

«Українська енергетична асоціація зацікавлена в тому, щоб правила конкуренції на ринку були справедливими і однаковими для всіх виробників електричної енергії, як державного так і приватного сектора економіки, щоб всі учасники ринку діяли не лише з дотриманням регуляторних та конкурентних вимог, а й добросовісно, розумно і справедливо відносно споживачів», зазначила Президент Асоціації Юлія Підкоморна.

За результатами наради, Українська енергетична асоціація відповідно до статті 38 Господарського кодексу України ініціює створення Робочої групи з розробки правил професійної етики у конкуренції на ринку електричної енергії України для виробників електричної енергії.

Всіх зацікавлених осіб, які бажають прийняти участь в розробці правил, просимо направляти свої кандидатури (до 19 березня 2021 року) до включення до робочої групи та пропозиції на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Очікуємо на активну участь експертів та гравців ринку.

           

Довідково:

Відповідно до статті 38 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання за сприяння заінтересованих організацій можуть розробляти правила професійної етики у конкуренції для відповідних сфер господарської діяльності, а також для певних галузей економіки. Правила професійної етики у конкуренції погоджуються з Антимонопольним комітетом України.

Правила професійної етики у конкуренції можуть використовуватися при укладанні договорів, розробці установчих та інших документів суб'єктів господарювання.

Порядок погодження Правил професійної етики у конкуренції, затверджений Розпорядженням Антимонопольного комітету України від 08 серпня 2019 року № 14-рп.