Термінал «Південний» став другим об’єктом енергоаудиту УЕА.

26 лютого 2021 року експертна команда Української Енергетичної Асоціації відвідала Одеську область та ознайомилась зі стратегічним об’єктом нафтотранспортної системи України - Морський нафтовий термінал «Південний» АТ «Укртранснафта».

Термінал «Південний» призначений для прийому, відвантаження та транспортування нафти магістральними нафтопроводами України.

Для команди Асоціації та журналістів провели огляд об’єкту Дацик Святослав Миколайович, заступник Генерального директора в Південному регіоні АТ «Укртранснафта» та Витвицький Олександр Володимирович, заступник начальника Терміналу «Південний».

Вони розповіли про основні технологічні процеси прийомки танкерів та перекачки і збереження сирої нафти. Ознайомили з кожним об’єктом Терміналу, зокрема резервуарним парком, причальними спорудами, блокувальними трубопроводами, технологічною площадкою та плавзасобами, які забезпечують основні виробничі процеси.

Фахівці Асоціації відмітили наявність високотехнологічного обладнання, що забезпечує обробку танкерів та приймання нафти в резервуарний парк. Зокрема, нафтовий причал, який знаходиться в акваторії Аджалицького лиману (порт «Южний», Одеська область), обладнаний швартовими і відбійними палями та 4-ма стендерами виробництва компанії FMC (Франція). Номінальна продуктивність завантаження/розвантаження по одному стендеру – 4 000 куб. м/год.

Серед основних результатів роботи Терміналу за 2020 рік можна відзначити:

  • отримання 9 танкерних партій нафти для Республіки Білорусь, яка й надалі є стратегічним партнером та продовжила контракт на транзит нафти і на 2021 рік. Загальний обсяг транспортування нафти до Білорусі у 2020 році склав майже 800 тис. тонн;
  • отримання 2 танкерних партій нафти, які були закуплені у компанії SOCAR Traiding.

Під час огляду, Президент Асоціації Юлія Підкоморна зауважила: «В умовах диверсифікації постачань ресурсів, Україна на сьогодні має всі можливості представити світу свій нафтотранспортний потенціал та отримати відповідний економічний ефект».

Проект «Енергоаудит» покликаний сприяти популяризації вітчизняного бізнесу та інформування експертів, інвесторів та громадян про стан справ на об’єктах та їх інвестиційну привабливість. В рамках проекту та за результатами отриманої інформації експерти УЕА проведуть відповідний аналіз та розроблять рекомендації щодо   необхідних заходів для розвитку вітчизняної енергетики, які будуть направлені відповідним органам державної влади.

Довідково:

Максимальна потужність Терміналу становить 14,5 млн тонн нафти на рік.

Резервуарний парк терміналу складається з десяти нафтових резервуарів, загальна ємність яких становить 200 тис. м. куб.

Термінал спроможний приймати танкери дедвейдом до 100 тис. тонн.

Плавзасоби на Терміналі:

  • Буксири «Львів» та «Укртранснафта». Довжина буксирів 30,9 м, ширина –9,7м, водотоннажність 650 т. Можуть розвивати швидкість до 12,3 вузлів (28 км/год).
  • Пожежне судно «Південний» (довжина 44,54 м, ширина 10,02 м, водотоннажність 693,22 т) з 2003 року оберігає від пожеж причал №3Н та танкери, які заходять до терміналу. Пожежне судно супроводжує танкер («лідирує») від входу до виходу з порту та під час стоянки.