Шебелинський НПЗ, проміжні підсумки об’єкту №1 в проекті «Енергоаудит»

         Представники Української енергетичної Асоціації оглянули перший об’єкт в проекті «Енергоаудит» та провели аналіз діяльності підприємства відповідно до розроблених критеріїв. Серед ключових визначених критеріїв:

  • виробничий потенціал та місце в енергетиці;
  • інвестиційна привабливість;
  • державна увага;
  • соціальний ефект.

Представляємо короткий відеоматеріал про об’єкт огляду https://www.youtube.com/watch?v=6DRrmA7PbAI та основні показники роботи підприємства у 2020 році:

Обсяги переробки:

  • 446 тис. т сировини було перероблено у 2020 році на Шебелинському НПЗ (Shebel).

Понад 90% сировини, що надходила в переробку – власного видобутку.

Що з цього вийшло:

Обсяг випуску готової продукції (моторних палив) для споживачів у 2020 році склав:

- 140 тис. т бензинів Shebel92 та Shebel95;

- 75 тис. т дизпалива Shebel (у т. ч. 15,6 тис. т – Shebel ДП арктичне);

- 144 тис. т. Shebel LPG.

Економіка підприємства:

- 3,5 млн $ — додатковий економічний ефект від реалізації нафтопродуктів за довгостроковими річними контрактами.

- 25% - ріст обсягів реалізації нафтопродуктів та скрапленого газу через власну мережу АЗС U.GO (у т.ч. Shebel92 +55%, Shebel95 +93%, Shebel ДП +25%, ShebelLPG + 12%, супутні товари + 45%).

І яку ми побачили якість:

Усі виробничі підрозділи Shebel мають власні акредитовані лабораторії, що дозволяє здійснювати повний спектр випробувань нафтогазової сировини та продуктів нафтопереробки як для власних потреб, так і для замовників. + 1 мобільна (пересувна) лабораторія з контролю якості нафтопродуктів розпочала роботу у 2020 році. Мобільна лабораторія укомплектована необхідним обладнанням для визначення якості нафтопродуктів експрес-методами, які дають змогу оперативно визначати основні показники якості нафтопродуктів безпосередньо у точці відбору проб.

Детальний аналіз всіх критеріїв буде викладено в аналітичних результатах по завершенню проекту «Енергоаудит» Української енергетичної асоціації.