Всеукраїнський форум «Україна 30» вкотре засвідчив, що атомна енергетика це основа енергетичної та економічної стабільності країни

 

Президент УЕА Юлія Підкоморна та експерти Асоціації 17 лютого 2021 року взяли участь у другому дні роботи Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Платіжка».

Ключовою була панельна дискусія АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА: МАЙБУТНЄ ГАЛУЗІ. Учасниками тематичного обговорення щодо майбутнього ядерної енергетики були: Олександр Харченко Директор Центру досліджень енергетики, Петро Котін т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом», Юрій Бойко Заступник міністра енергетики, Сергій Нагорняк Народний депутат України, Герман Галущенко Віце-президент ДП «НАЕК «Енергоатом», Григорій Плачков Голова Державної інспекції ядерного регулювання України,  Сергій Барабашев Професор кафедри атомних електростанцій ОНПУ.

Серед ключових тез, які були обговорені спікерами це гостра необхідність розробки конкретного плану дій щодо відновлення фінансової ліквідності атомної енергетики, а також створення умов росту національної економіки за рахунок ядерної галузі, яка має великий потенціал. Відновлення позитивного фінансового стану ДП НАЕК «Енергоатом» та забезпечення синхронізації з ENTSO-Е дозволять забезпечити стабільну роботу енергетичної системи України.

Також заступник Міністра енергетики Юрій Бойко та т.в.о. Президента ДП НАЕК «Енергоатом» Петро Котін наголосили на необхідності реалізації інвестиційних проектів компанії, зокрема добудови блоків Хмельницької та зведення блоку Рівненської АЕС.

Народний депутат України, член Комітету ВР з питань енергетики та ЖКП Сергій Нагорняк наголосив, що внаслідок ручного втручання шляхом перегляду енергобалансу на початку 2020 року, було обмежено роботу атомних електростанцій. Як наслідок, відтерміновані ремонтні роботи, і замість 15 енергоблоків працюють лише 11. Лише завдяки ефективній роботі атомників вдалось достроково ввести в експлуатацію енергоблок №2 Хмельницької АЕС, що значно покращило баланс Об’єднаної енергосистеми України.

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков зауважив на дотриманні ядерної та радіаційної безпеки та розповів про основні результати роботи Інспекції у 2020 році та пріоритетні напрями на 2021 рік.

Підсумовуючи результати панельної дискусії Герман Галущенко Віце-президент ДП «НАЕК «Енергоатом» наголосив, що незважаючи на те, що компанія недоотримала 22 млрд. грн та заходиться в скрутному фінансовому стані, НАЕК забезпечує всі свої зобов’язання по виробітку електричної енергії та навіть перевиконує планові показники.

Модератор дискусії Олександр Харченко зауважив, що вкотре є необхідність проведення відкритого обговорення щодо функціонування ринку електричної енергії.

Українська енергетична асоціація нещодавно проводила обговорення проблематики ринку електричної енергії за участю ДП НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», ДП «Гарантований покупець», ДП «Оператор ринку», експертів та трейдерів і надала відповідні рекомендації профільному Міністерству та Прем’єр-міністру України.

https://uea.net.ua/index.php/novini/novini-asotsiatsiji/item/65-stratehiia-rozvytku-rynku-elektrychnoi-enerhii-maie-normalizuvaty-robotu-rynku-terminovo-dialoh-v-uea