Шебелинський НПЗ став першим в проекті Асоціації «Енергоаудит».

 

 

В рамках проекту Української енергетичної асоціації «ЕНЕРГОАУДИТ» https://uea.net.ua/index.php/novini/novini-asotsiatsiji/item/83-ukrainska-enerhetychna-asotsiatsiia-rozpochynaie-proekt-enerhoaudyt  експерти Асоціації 15 лютого 2021 року ознайомились з роботою Шебелинського нафтопереробного заводу (структурного підрозділу АТ «Укргазвидобування»  Групи НАФТОГАЗ).

На сьогодні, це один з двох нині діючих нафтопереробних заводів в Україні. Завод веде свою історію з 1960 року. У 2015-2020 роках було реалізовано наймасштабнішу за останні 20 років модернізацію, завдяки чому вдалося здійснити перехід на випуск продукції виключно стандарту Євро 5.  Загальний обсяг переробки, що виконує  Шебелинський завод складає понад 500 тис. тоннсировини.

Серед іншого представники Асоціації ознайомились з планами розвитку підприємства, інвестиційними проектами та проведеними роботами з модернізації виробництва за останні роки, зокрема

будівництва блоку гідроочищення дизельного палива, продуктивністю 150 тис т/рік та реконструкції блоку гідроочищення дизельного палива продуктивності блоку до  200 тис.т/рік;
впровадження процесу депарафінізації дизельного палива з застосуванням  сучасного каталізатора  всесвітньовідомої компанії HaldorTopsoe, що дозволило отримати дизельне паливо марки арктичне з температурою фільтрованостіне вище мінус 30°С;
створення 5  стаціонарних  лабораторій з контролю за якістю газу та нафтопродуктів,  акредитованих на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 у сфері випробувань нафтопродуктів, газу нафтового скрапленого, газу горючого природного, що дозволяє здійснювати повний спектр випробувань нафтогазової сировини та продуктів нафтопереробки як для власних потреб, так і для замовників.

Спілкуючись з керівництвом заводу, Президент Асоціації Юлія Підкоморна зауважила: «Україна має можливість забезпечити себе якісним пальним  вітчизняного виробництва за низькими цінами, завдяки зрозумілій податковій політиці. Збалансування ставок акцизного податку шляхом прийняття законопроекту, який зареєстрований групою народних депутатів у Верховні Раді, створить позитивний ефект для реалізації інвестиційних проектів та подальшого розвитку нафто та газопереробки».

В рамках проекту «Енергоаудит» та за результатами отриманої інформації експерти УЕА проведуть відповідний аналіз та розроблять рекомендації щодо   необхідних заходів для розвитку вітчизняної енергетики, які будуть направлені відповідним органам державної влади.

Проект «Енергоаудит»  покликаний сприяти популяризації вітчизняного бізнесу та інформування експертів, інвесторів та громадян про стан справ на об’єктах та їх інвестиційну привабливість.

Довідково:
На сьогодні асортимент продукції Шебелинського НПЗ складає: автомобільний бензин, дизпаливо та скраплений газ під брендом Šhebel: Бензини Šhebel 92, Šhebel 95, дизельне пальне Šhebel ДП (літнє та зимове),  Šhebel ДП Арктика. Вся продукція відповідає європейським стандартам якості: бензини Šhebel 92, Šhebel 95, дизельне пальне Šhebel ДП (літнє та зимове), Šhebel ДП Арктика відповідають вимогам екологічного стандарту Євро 5 та вимогам Технічного регламенту, розроблено з урахуванням директив Європейського Парламенту та Ради. Скраплений газ Šhebel LPG виготовляється згідно з ДСТУ EN 589:2017, гармонізованим з європейськими нормами.