Президент Української енергетичної асоціації Юлія Підкоморна взяла участь в онлайн-марафоні 2020 «Petroleum Ukraine».

Президент Української енергетичної асоціації Юлія Підкоморна  взяла участь в онлайн-марафоні 2020 «Petroleum Ukraine» в дискусійному обговоренні на тему «Реформування українського паливного ринку».

 «Незважаючи на те, що Українська енергетична асоціація розпочала роботу з липня 2020 року, ми вже розпочали активну роботу  і маємо ряд напрацьованих рішень в декількох напрямах паливно-енергетичного комплексу. Сьогодні ми активно займаємось питаннями ринку електроенергії, зокрема пошуку шляхів для стабілізації стану вітчизняної генерації, зокрема гідро та атомних електростанцій та нафтопродуктів. Ми обрали системний підхід для вирішення питань в енергетиці. Те, що знаходиться в системі координат всього паливно-енергетичного комплексу, а не лише в окремому сегменті. І на сьогодні ми єдині хто охоплює всі напрями ринку.» - зазначила Юлія Підкоморна представляючи Асоціацію учасникам марафону.

Обговорюючи з учасниками марафону проблематику ринку нафтопродуктів Юлія Підкоморна підкреслила важливість швидких рішень для роботи галузі.

«Статистика свідчить, що зниження вітчизняного виробництва, пов’язане з просуванням вже протягом тривалого часу, і я наголошу - неринковими способами, імпорту скрапленого газу. Акциз, завдяки якому пальне може бути привабливим чи непривабливим для споживача - це питання державної політики. Це те, що держава може коригувати та вирівнювати перекоси. Єдиним дієвим інструментом проти імпортозалежності є лише власне виробництво.

Ми впевнені, що навіть за тих умов, в яких зараз працює нафтопереробна галузь, українці можуть отримувати дешевший бензин європейської якості.

Наша позиція в тому, що законопроект 4098 може це вирішити:

  • Перш за все ми позбудемось російського ярма у вигляді імпорту скрапленого газу від якого ми на 80 % імпортозалежні, а його половину імпортує країна-агресор.
  • По-друге, ми для наших громадян знизимо ціну на бензин щонайменше на 3 грн.
  • По-третє держава збереже 45 тис. робочих місць та 70 млрд. податків до бюджету.

Цим законопроектом ми реально, а не на словах забезпечимо соціальну справедливість для наших громадян, які сплачуватимуть однакову ставку акцизу з літра пального. Сподіваємось, що народні депутати зможуть це реалізувати, тому що цей інструмент зараз в їх руках.» зазначила Президент Української енергетичної асоціації.