Співавтор законопроекту №4098 Олексій Мовчан запевняє, що існуюча різниця цін на пальне - штучна.

    Один із співавторів законопроекту №4098 від 15.09.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збалансованості ставок акцизного податку на пальне» народний депутат Олексій Мовчан переконаний: «Існуюча різниця цін на пальне - штучна. Споживачі сплачують акцизний податок з літра бензину вчетверо більше ніж з літру скрапленого газу, і ця різниця нічим необгрунтована. Це призводить до нерівномірного споживання різних видів пального. Через таку штучну дешевизну ми все більше імпортуємо скраплений газ та знижуємо споживання та відповідно виробництво вітчизняного пального. Законопроект 4098 має вирівняти ставки акцизного податку та збалансувати ціни на пальне. Українці зможуть отримати бензин дешевший щонайменше на 3 грн за літр.»

    Народний депутат фракції «Слуга народу» коментуючи ситуацію на ринку нафтопродуктів для програми «Факти тижня з Оксаною Соколовою» на каналі ICTV також заявив: «Сьогодні українські нафтопереробні заводи через низький акциз на скраплений газ наближаються до свого виробничого, технологічного мінімуму. Тобто, умовно, вони за рік, півтора досягнуть певної відмітки, коли змушені будуть закрити виробництво».     

   З огляду на зазначене, відстоюючи  енергетичну незалежність України, піклуючись про конкурентоспроможну вітчизняну нафтопереробку та стабільну роботу стратегічних галузей економіки, Українська енергетична Асоціація наголошує на необхідності прийняття до кінця поточного року проекту Закону України № 4098 від 15.09.2020.

Довідково:

17 народних депутатів з різних фракцій зареєстрували проект закону №4098 від 15.09.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збалансованості ставок акцизного податку на пальне» з метою законодавчого врегулювання проблем на вітчизняному паливному ринку.

Законопроект покликаний виконати стратегічні  документи в частині збалансування вітчизняного ринку нафтопродуктів та стимулювання власного виробництва бензинів та передбачає вирівнювання ставок акцизного податку

- на бензини з 213,50 € на 139,50 €;

- на дизпаливо - залишити на тому ж рівні 139,50 €;

- на скраплений газ з 52 € на 139,50 €.