Президент УЕА, екс-заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна переконана, що комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики має негайно розглянути законопроект № 4098 від 15.09.2020.

Президент УЕА, екс-заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна переконана, що комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики має негайно розглянути законопроект № 4098 від 15.09.2020.

Зважене рішення про збалансування акцизного податку на пальне та збереження вітчизняної нафтопереробки і забезпечення енергетичної незалежності не можливо більше відкладати.

Українська енергетична асоціація вже неодноразово звертала увагу профільного Міністерства та комітетів Верховної Ради України на необхідності термінового розгляду законопроекту № 4098 щодо збалансування акцизного податку на палива (бензин, дизель, скраплений газ).

Встановлення балансу акцизів призведе до збалансування цін на ринку та конкурентоспроможності вітчизняного виробництва палива.

«Вже зараз ми маємо чіткі та аргументовані пропозиції, як знайти компроміс. Вперше за шість років влада показує, що може встановити на ринку нафтопродуктів ринкові та прозорі правила. Це крок на зустріч справедливому і конкурентному ринку. Нам усім треба пам’ятати, що зруйнувати галузь - це легко, а відновити її – це довгий, а іноді й неможливий шлях. Тому у нас немає часу відкладати питання, що призведе до справедливого здешевлення бензину та збереження вітчизняної галузі нафтопереробки.» - зазначила Юлія Підкоморна.

Законопроект № 4098 спрямований на порятунок галузі та збереження десятків тисяч робочих місць. Проведений аналіз ринку проведений експертами Асоціації засвідчує, що за існуючої ситуації та бездіяльності влади, українські нафтопереробні заводи скоро почнуть закриватися.

Як зауважила Президент Асоціації Юлія Підкоморна: «Вже протягом року є ризик зупинки одного з двох працюючих вітчизняних заводів. Це буде негативна ланцюгова реакція для суміжних галузей, таких як видобуток та транспортування нафти і газу. Ситуація на ринку майже досягла точки неповернення і ми не маємо часу для будь-яких додаткових узгоджень та зайвих розмов. Україна вже втратила шість нафтопереробних заводів за останнє десятиліття і саме зараз настав час встановити рівні правила на ринку та справедливі акцизи.

Ми як і Європа переходимо на електромобілі, але наша економіка ще не менше десяти років буде споживати вуглеводневе пальне. Стратегічні галузі економіки та соціальна сфера орієнтовані на традиційні види палива і мають бути повністю забезпечені якісним та дешевим енергоносієм. Тому вітчизняні заводи треба рятувати для підтримки нашої української економіки.

Всі наші зобов’язання перед ЄС треба співвідносити з нашими реальними можливостями. Ми вже так дискутуємо 6 років, але нічого не зроблено.

Наш ринок нафтопродуктів є преміальним для зовнішніх постачальників і тому вони за нього також будуть боротися. Ми маємо великий шанс зробити рівні правила гри на ринку для внутрішніх та зовнішніх виробників палива шляхом збалансування акцизів та зниження ціни на бензин. Законопроект № 4098 необхідно приймати вже зараз – це останній шанс для України.»

Також, як зазначають експерти Асоціації, законопроект № 4098 сприятиме зниженню цін на пальне, зокрема на бензин приблизно на 3-4 гривні за літр. Асоціація виступає за справедливе вирівнювання позицій по ставкам акцизу, що зробить бензин дешевшим та доступнішим для українців.