УЕА спільно з експертами галузі обговорили стратегічні кроки розвитку атомної енергетики України

22 жовтня 2020 року в приміщення Creative State of Arsenal, за ініціативи Української енергетичної асоціації, відбувся круглий стіл на тему: «Ключові напрямки розвитку атомно-промислового комплексу».

Участь у круглому столі взяли керівництво Української енергетичної Асоціації, Голова Державної інспекції ядерного регулювання Г. Плачков, Т.в.о. Президента ДП НАЕК «Енергоатом» П. Котін, представники наукових установ, трейдери, експерти та аналітики.

Відкриваючи круглий стіл модератор заходу, представник Українського центру економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова Максим Білявський наголосив на головних задачах діалогу, а саме на необхідності розробки конкретного плану дій щодо відновлення фінансової ліквідності атомної енергетики, а також створення умов росту національної економіки за рахунок ядерної галузі, яка має великий потенціал.

Також, під час обговорення член Правління Української енергетичної асоціації Костянтин Ущаповський зазначив, що для ДП НАЕК «Енергоатом» сьогодні важливі тактичні й стратегічні рішення. Серед яких: відновлення позитивного фінансового стану Компанії та забезпечення синхронізації з ENTSO-Е.

Ключовими питаннями до обговорення були:

  • Аналіз стану роботи атомно-промислового комплексу України в умовах нового ринку електричної енергії, ключові проблеми та перспективи розвитку.
  • Ключові напрямки розвитку ДП НАЕК «Енергоатом», перспективні плани та реалізація інвестиційних проектів.
  • Щодо необхідності внесення законодавчих змін, їх реалізація та моделювання розвитку ситуації.

Під час свого виступу Т.в.о. Президента ДП НАЕК «Енергоатом» Петро Котін наголосив, що атомна генерація найбільш дешева у виробництві, найбільш екологічна, стабільна та не спричиняє вуглецеві викиди, а тому найбільше перспективна для розвитку економіки. Ми вважаємо, що маємо максимально використовувати наявні в нас ресурси та можливості, поєднуючи розвиток економіки та енергетики.

Підсумовуючи обговорення всі учасники обговорення дійшли спільної думки:

-     Атомна енергетика є ключовою в системі енергетичної безпеки та забезпеченні функціонування економіки та її роль залишиться такою у майбутньому;

-     Необхідне прийняття стратегічних документів щодо розвитку атомної галузі для визначення напрямів та заходів для її збереження та розвитку;

-     Відновлення фінансової ліквідності ДП «НАЕК Енергоатом» є одним з ключових завдань необхідних для збереження економіки та галузі в умовах пандемії коронавірусу;

-     Необхідне внесення зміни в законодавство, для забезпечення справедливих механізмів участі ДП «НАЕК Енергоатом» на ринку електричної енергії.

      Також буде підготовлене лист-звернення від імені організатора заходу - Української енергетичної асоціації до Уряду України та Міністерства енергетики України з конкретними практичними рекомендаціями щодо розвитку атомно-промислового комплексу та подолання кризових явищ в галузі.