УЕА наголошує на необхідності невідкладного внесення змін до Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію.

Представники Української енергетичної Асоціації прийняли участь у відкритому обговоренні коментарів/зауважень до проєкту постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях та когенераційних установках».

Не зважаючи на ґрунтовні пропозиції учасників ринку, профільних асоціацій, державних інституцій, експертних організацій та інших зацікавлених сторін, НКРЕКП у своїй позиції для обговорення не прийняла до уваги жодної. Тому всі зацікавлені сторони відстоювали та аргументували свої пропозиції вже в онлайн режимі.

Під час обговорення всі учасники, а саме представники галузі, Української енергетичної Асоціації, Нафтогаз Тепло, Держенергоефективності, Фонду державного майна України та профільних експертних організацій висловили думку щодо неактуальності діючого методу розподілу витрат умовам в яких працюють ТЕЦ у новому ринку електричної енергії. Також всі учасники зауважили на необхідності внесення відповідних змін.

Також Українська енергетична Асоціація представила світовий досвід, а саме Звіт Світового Банку щодо регулювання діяльності ТЕЦ в сфері виробництва теплової та електричної енергії.    

З урахуванням того, що перші пропозиції від профільної Асоціації ТЕЦ НКРЕКП отримала ще у березні 2020, Українська енергетична Асоціація солідарна із представниками галузі та ще раз наголошує на необхідності прийняття пропозицій щодо змін якомога скоріше

Відкладаючи зміни, проблематика не зникає, її масштаби тільки зростають, а прийняття рішень стає все більш комплексним та складним.