12 жовтня 2020 року на Кременчуцькому нафтопереробному заводі введено в дію установку ізомеризації

Представники Української енергетичної асоціації відвідали Кременчуцький НПЗ ПАТ «Укртатнафта» та взяли участь в урочистому заході, введення в експлуатацію нового технологічного об’єкту – установки ізомеризації. Захід відбувся за участю представників Міністерства енергетики та місцевої влади.

Реалізуючи цей проект, компанія мала на меті більш ефективне використання існуючих виробничих потужностей, підвищення технологічної гнучкості, покращення якості та екологічності своєї продукції.

Успішне впровадження проекту стало можливим при тісній співпраці та взаємодії з всесвітньовідомими компаніями Axens та Honeywell UOP. Активна частина робіт проєкту розпочалась у 2017 році і тривала 3 роки.

«Сьогодні ми побачили сучасне вітчизняне виробництво палива та яскравий приклад успішної реалізації інвестиційного проекту на майже 800 млн. грн. Для Асоціації принципово важливо створення сприятливих умов для захисту вітчизняного виробника, його інтересів та енергетичної безпеки держави», зазначила Президент Асоціації, Юлія Підкоморна.

Кінцевим продуктом, який випускає установка, є ізомеризат – ідеальний компонент для виробництва вискооктанових бензинів. Застосування цього компоненту у процесі приготування товарного бензину дозволяє значно покращити експлуатаційні та екологічні властивості палив, забезпечити детонаційну стійкість бензину, результатом чого є стабільна робота двигуна при різних режимах навантаження. І як наслідок – досягається суттєве зниження витрат палива.

Запуск установки ізомеризації та виробництво ізомеризату дозволить підприємству випускати високооктанові бензини без застосування дорогої імпортної добавки до палив – МТБЕ (метил-третбутилового ефіру). Слід зазначити, що раніше витрати на таку закупівлю імпортного МТБЕ складали близько 50 млн $ на рік.

В свою чергу, сам компонент «ізомеризат» особливо цінний тим, що він не містить шкідливих домішок бензолу, аренів, сірчаних сполук та олефінів, що значно підвищує екологічність продукту та його конкурентоздатність.