ЗВЕРНЕННЯ УЕА щодо необхідності прискорення вдосконалення Методології тарифоутворення на електричну та теплову енергію для ТЕЦ та когенераційних установок

     З урахуванням наближення опалювального сезону, Українська Енергетична Асоціація просить НКРЕКП звернути увагу на повільність процесу вдосконалення Методології тарифоутворення на електричну та теплову енергію для ТЕЦ та когенераційних установок.

     Перше звернення із пропозиціями щодо вдосконалення Методики від Асоціації УкрТЕЦ надійшло до НКРЕКП на початку квітня 2020 року. Регулятор розглядав проблематику та запропоновані зміни чотири місяці та тільки після чисельних звернень Асоціацій та представників галузі з другої спроби схвалив зміни до Методики у дуже суперечливій редакції, що має суттєві недоліки та не вирішує проблем що склалися сьогодні для ТЕЦ.

     10.09.2020 закінчився строк подачі коментарів та зауважень, однак станом на сьогодні, Регулятор досі не оголосив проведення відкритих обговорень.

     Українська Енергетична Асоціація в інтересах представників галузі звертається до Регулятора та наполягає на прискоренні процедури розгляду коментарів та зауважень, щодо Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях та когенераційних установках.

     Зазначаємо, що незважаючи на суттєве недофінансування за рахунок електричної енергії, всі підприємства галузі були належно підготовлені та забезпечили проходження до опалювального сезону 2019/2020 безперебійно та високим рівнем надійності. Однак без вирішення зазначеної вище проблематики, питання проходження наступного опалювального сезону стають більш критичними, оскільки підприємства не змогли накопичити достатньо коштів навіть на фінансування умовно-постійних витрат у міжопалювальний період.