30 вересня 2020 року відбувся круглий стіл на тему: «Ринок нафтопродуктів України, загрози та перспективи розвитку».  

 

30 вересня 2020 року відбувся круглий стіл на тему: «Ринок нафтопродуктів України, загрози та перспективи розвитку»

 

За ініціативи Української енергетичної асоціації, відбувся круглий стіл на тему: «Ринок нафтопродуктів України, загрози та перспективи розвитку».

Участь в обговоренні взяли: народні депутати України, представники Міністерства енергетики, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, виробники палива (Укргазвидобування, Укртатнафта) та трейдери (Санойл, Альянс енерго трейд), експерти і аналітики (НТЦ «Психея», консалтингова група «А-95») та інші.

Президент Української енергетичної асоціації Юлія Підкоморна наголосила на  необхідності в першу чергу позбавитись від триваючої з 90-х років енергозалежності українського ринку та зберегти вітчизняне виробництво в умовах кризових ситуацій. Крім того, існуючі диспропорції в оподаткуванні пального суттєво викривили ринок, що досягло вже критичних меж.

Під час виступу Юлія Підкоморна зазначила: «Вирівнюванням акцизу ми можемо домогтися здешевлення вартості бензину, відповідно відновленням попиту на нього, зменшенням залежності від імпорту та збереженням виробництва. Іншими словами справедливий акциз – це дешевий бензин. Пасивність у боротьбі за енергонезалежність призведе до чергової кризи в енергетиці».

«Необхідно збалансувати ринок з урахуванням стану нашої економіки, купівельної спроможності та наявного виробництва. Ми маємо зберегти галузь, яка сукупно дає в бюджет 70 млрд. грн. податків на рік», наголосила Президент Асоціації.

Також, під час обговорення народний депутат Олексій Мовчан представив основні принципи, які було закладено в поданий законопроект №4098, щодо збалансування ставок акцизного податку на моторне паливо та наголосив, що на сьогодні збереження вітчизняної нафтопереробки є головним чинником енергетичної незалежності держави. 17 народних депутатів, авторів цього законопроекту з різних фракцій, представники галузі й учасники ринку підтримують прагнення законодавчого врегулювання проблем на паливному ринку.

Обговорюючи ситуацію на ринку нафтопродуктів експерти та аналітики погодились з тим, що ситуація, яка склалась потребує обов’язкового реагування з боку держави.

Підсумовуючи обговорення, модератор круглого столу представник Українського центру економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова Максим Білявський звернув увагу присутніх на узгодженість висловлених думок  щодо наступних аспектів:

-    Зараз є вікно можливостей, найвдаліший момент для продуманих змін,

-    Зміни мають бути обґрунтовані й максимально узгоджені із усіма учасниками ринку, для гарантування пропорційності та балансу інтересів кожного;

-    Оптимальний сценарій та рівень акцизу має бути змодельований та обраний за кількома критеріями, серед них зокрема це диверсифікація джерел постачання;

-    Національний виробник має бути в центрі уваги державної політики.

Українська енергетична асоціація висловлює вдячність всім учасникам обговорення за конструктивну позицію і надані практичні та експертні рекомендації для врегулювання проблематики на ринку нафтопродуктів України.