УЕА працюватиме над безпековою політикою в атомній галузі спільно з Держатомрегулювання

«Ядерна безпека є одним з найголовніших елементів енергетичної безпеки країни та запорукою безпечного існування атомної промисловості у всьому світі»- підкреслила Юлія Підкоморна під час підписання Меморандуму про співпрацю між Українською енергетичною асоціацією та Державною інспекцією ядерного регулювання України (Держатомрегулювання), що відбулось 19 серпня поточного року.

Меморандум передбачає об’єднання  зусиль бізнесу (підприємств галузі) та Держатомрегулювання з метою посилення безпеки ядерної енергетики, обміну експертним досвідом, аналітикою, статистикою.

Сторони домовились співпрацювати в частині розробки нових законодавчих ініціатив, прозорого доведення до відома громадськості, вітчизняного та іноземного бізнесів нагальних питань ядерної безпеки енергетичного сектору України, сприяти y налагодженні міжнародних зв’язків, залучення експертів та фахівців як бізнесу так і Держатомрегулювання  для спільного розв’язання питань галузі.

«Сьогоднішня подія дуже знакова для мене особисто, як для людини, яка тривалий час опікувалась питаннями атомно-промислового комплексу,  так і для нашої Асоціації в цілому.

Питання атомної енергетики, як головного виробника чистої і дешевої енергії, для нас є одним з ключових.

І я дуже рада, що під егідою саме нашої Асоціації об’єднались основні суб’єкти галузі, починаючи від видобутку урану, перетворенням його на електроенергію та закінчуючи найбільш важливим елементом – безпекою.

Впевнена, що наша співпраця і прагматичний підхід до проблем галузі, як економічних так і безпекових стане запорукою її збереження та базою для її розвитку» зазначила Президент Асоціації Ю. Підкоморна.

Нагадаємо, що одним з учасників УЕА є ДП «СхідГЗК» найбільше вітчизняне підприємство, що видобуває уранову руду для подальшої переробки та формування ядерного палива, що використовується на АЕС в Україні.

 

Прес-служба Асоціації