Українська енергетична Асоціація направила пропозиції Президенту України, Уряду та профільному Міністерству щодо врегулювання паливної кризи та відродження вітчизняної нафтопереробки.

В умовах воєнного стану питання енергетичної безпеки, зокрема на ринку нафтопродуктів, потребує узгоджених спільних дій бізнесу і влади, спрямованих на створення стабільних та очікуваних для ринку умов роботи.

Питання забезпечення пальним та роботи нафтопереробного сектору є одним з ключових в роботі «військової економіки» та забезпечення боєздатності української армії.  

Тому, УЕА спільно з фахівцями Інституту транспорту нафти запропонували Президенту України, Кабінету Міністрів України та Міністерству енергетики перспективні напрямки  розвитку сектору нафтопереробки та транспортування нафти і нафтопродуктів.
 
Зазначені пропозиції мають, як короткостроковий так і довгостроковий термін реалізації, та повинні увійти до Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України.
 
В матеріалах УЕА представлені 3 ключові напрямки, а саме: 
- модернізація та розгалуження мережі паливних продуктопроводів;
- добудова нафтопровідних маршрутів для відкриття нових ринків;
- будівництво сучасного нафтопереробного заводу.
 
Всі запропоновані кейси містять технічні та фінансово-економічні обрахунки, реалізація яких може починатися вже зараз.
Експерти УЕА та Інституту транспорту нафти переконані, що врахування наданих пропозицій дасть змогу підвищити рівень енергетичної незалежності України та направить сигнал світовим енергетичним компаніям і міжнародним фінансовим організаціям для здійснення інвестицій у відбудову енергетичного сектору України.