Рівнозначне зниження ПДВ має бути застосовано, як для нафтопродуктів так і для нафтової сировини - УЕА

 

УЕА закликало Уряд змінити ставку ПДВ на нафту і нафтопродукти та наголошує на забезпеченні рівних правил на ринку нафтопродуктів, як для виробників так і імпортерів палива.

При зниженні ПДВ на нафтопродукти без зниження ПДВ на нафтову сировину вітчизняні виробники опиняються в ситуації, яка буде перешкоджати не тільки зростанню переробки у критичні моменти, але й призведе до вимивання обігових коштів та зупинки виробництва.

При придбанні нафтової сировини виробники сплачують ПДВ в 20%, в подальшому після переробки ПДВ нараховується на кінцеві нафтопродукти від яких віднімають суму сплаченого пдв за нафту. Кінцеві нафтопродукти враховують ПДВ в т.ч і на акциз, відповідно виробник доплачує лише різницю між нарахуванням пдв на кінцеві нафтопродукти і сплаченим ПДВ за нафту.

За умови коли ПДВ на нафтопродукти становитиме 7%, а ПДВ на нафту 20%, відповідно у держави виникне зобов‘язання відшкодувати виробнику різницю. При цьому виробник сплатить ПДВ за нафту відразу при імпорті, а от відшкодування по ПДВ ( 20%-7%) отримає пізніше. Як наслідок обсяг оборотних коштів буде знижений, що не дозволить збільшити обсяг закупівлі сировини (нафти). Таким чином власне виробництво не зросте, а Україна збільшить імпорт нафтопродуктів (з країни-агресора також), що є неприпустимим в існуючих умовах.

ПДВ сплачений переробникам на нафтову сировину попадає до податкового кредиту - тому в цілому держаний бюджет не втрачає надходжень при зміні ставки податку з 20% до 7% на сировину.

Додаткове зниження ПДВ на нафтову сировину не призведе к втратам бюджету, але повноцінно забезпечить зниження роздрібних цін на нафтопродукти в середньому на 3,60 грн за літр.

Вітчизняний виробник палива ПАТ «Укртатнафта» звернувся з відповідним зверненням до Уряду щодо необхідності зниження ставки ПДВ з 20% до 7% на бензини, дизельне паливо, скраплений газ і нафтову сировину та зазначає, що рівнозначне зниження ставки ПДВ на нафту та нафтопродукти є економічно обґрунтованим та фіскально прозорим.