Українська енергетична Асоціація закликає фінансовий Комітет Верховної Ради схвалити та рекомендувати парламенту прийняти законопроект №6299.

16 лютого 2022 року відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики на якому буде розглянуто Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо посилення боротьби з тіньовим обігом пального (реєстр. № 6299 від 09.11.2021).

Українська енергетична Асоціація закликає народних депутатів підтримати проект закону №6299 та збалансувати податкове навантаження та ввести прозорі і чесні правила на ринку.

Держава має забезпечити оподаткування акцизним податком усіх компонентів, які використовуються для підвищення октанового числа. Створити інструмент контролю кінцевого використання розчинників та його адміністрування. Це стане дієвим економічним методом державного регулювання, що дозволить сформувати умови, коли фальсифікація пального стане невигідною.

Завдяки законопроекту №6299 буде ліквідована законодавча прогалина, ринок отримає чесні правила гри, а споживачі не будуть ризикувати отримати в бак автомобіля "бодягу" замість пального.

Експерти УЕА неодноразово наголошували, що на сьогодні обсяг виробництва неякісного пального становить приблизно 30 тис. тонн на місяць і в деяких місяцях цей об’єм сягає 20% від усього ринку бензинів.

В результаті, держава щороку втрачає близько 4,6 млрд грн від тіньових схем виробництва та продажу неякісного пального, а люди зазнають шкоди власним автомобілям.

Враховуючи те, що силові методи не надали належного ефекту потрібно вже сьогодні діяти економічними методами та вжити дієвих заходів державного регулювання.