АНОНС!!! 22 листопада 2021 року в ІА "Інтерфакс" о 10:30 відбудеться прес-брифінг на тему: «Законодавчий захист споживача від нелегального пального»

 

Українська Енергетична Асоціація об’єднує на своєму майданчику фахових експертів та представників бізнесу в паливно-енергетичному комплексі України з метою спільного захисту інтересів бізнесу та конкурентного розвитку енергетичних ринків ринків, в т.ч. і ринку нафтопродуктів.

Боротьба з нелегальним ринком пального полягає не тільки у виявленні правопорушень та «сірих» схем, але й в усуненні причин, що сприяють їх виникненню.

В переважній більшості нелегально виготовлене пальне, не відповідає як екологічним вимогам так і вимогам технічних регламентів та стандартів до октанового числа та детонаційної стійкості, а від так потребує домішування додаткових присадок. Найбільшою популярністю у «сірих» ділків користуються метанол та метил-трет-бутиловий ефір, що підвищують октанове число бензину.

Використовуючи законодавчі прогалини, імпортування таких речовин здійснюється у сумішах під виглядом розчинників та розріджувачів за нульовою ставкою. За інформацією Держмитслужби протягом 2018 – 2020 років обсяги ввезення розчинників збільшились у 2 рази. При цьому, за інформацією ДПС, близько 80% із імпортованих у 2020 році розчинників ввезені суб’єктами господарювання, які є платниками акцизного податку та здійснюють обороти з пальним. Річні втрати бюджету внаслідок ухиляння від сплату акцизного податку при ввезенні розчинників становлять близько 1,6 млрд. грн., а подальші оборудки з необлікованим пальним призводять до втрати надходжень з акцизного податку та ПДВ ще на суму близько 3 млрд. грн.

Цілком очевидно, що неякісне пальне не тільки шкодить автомобілю, але і несе загрозу екології та здоров’ю українців.

Саме тому, під час прес-брифінгу буде проведено презентацію:

- законопроекту щодо забезпечення прозорого контролю за обігом октанопідвищуючих речовин, що використовуються при виробництві пального;

- очікуваних результатів реалізації законопроекту для бізнесу та держави.

Учасниками прес-брифінгу є:

  • Максим Малашкін – Президент Української енергетичної Асоціації;
  • Олексій Мовчан – народний депутат України;
  • Сергій Федоренко - Директор з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Групи НАФТОГАЗ;
  • Роман Вибрановський – модератор.

До зустрічі 22 листопада о 10.30.

З питань акредитації ЗМІ та участі у прес-брифінгу прохання звертатись https://ua.interfax.com.ua/news/press-announcement/780634.html

Онлай трансляція: https://www.youtube.com/watch?v=ekAPuGeFRTo