На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики 11 листопада 2021 року ухвалено рішення щодо боротьби з тіньовим ринком пального

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики 11 листопада 2021 року на своєму засіданні схвалив Рішення Комітету від 20 жовтня 2021 року під час якого заслухав керівництво Державної податкової служби України, Державної фіскальної служби України, Національного банку України, Міністерства фінансів України та представників правоохоронних органів щодо ситуації на нафтогазовому ринку, що пов’язана з великим обсягом тіньового виробництва пального та торгівлі пальним з грубим порушенням законодавства.

Зокрема, під час засідання, Голова Комітету звернуся із запитанням до керівництва ДПС України чому сплата податків на один літр пального в підприємств, які здійснюють реалізацію пального, варіюються від 1,79 грн. до 8 копійок? Чому ДПС України не аналізує ці показники? При цьому, податковому органу надані всі законодавчі можливості, запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП). Крім цього, введено систему електронного адміністрування ПДВ. Тоді чому одна мережа АЗС платить 8 коп. на літр пального, а інша - 1,79 грн.?

В.о. Голови ДПС України Олейніков Є.В. зазначив, що по одній з мереж АЗС проводиться податкова перевірка, і на всі питання, що піднімають депутати, зможемо надати відповіді.

Ознайомитись з матеріалами засідання та прийнятими рішеннями можна на сайті Комітету http://komfinbank.rada.gov.ua/documents/zasid9skl/74693.html