ПРЕС-РЕЛІЗ «Зелений» транспортний перехід коштуватиме Україні щонайменші 3 млрд євро: на що вистачить цих коштів і як процес бачать експерти та українці.

Україна має витратити щонайменше 3 млрд Євро на заходи із виконання своїх зобов’язань по Паризькій угоді в частині транспорту - для скорочення парникових викидів на 64%, порівняно з 1990 роком.

До цієї суми входять державні субсидії, в тому числі - для стимулювання розвитку мережі електромобілів. Однак ці кошти не включають витрати на придбання приватного та громадського транспорту.

Українська енергетична асоціація та Gradus Research також провели дослідження чи готові українці до «зеленого» транспортного переходу і на які особливості українського ринку потрібно зважати парламентарям та урядовцям.

Перш за все, дослідження показало, що 86% українців вважають вплив викидів транспорту на навколишнє середовище серйозною проблемою, але для кожного другого вирішення цієї проблеми не на часі.

Окрім того, українці знають небагато способів зменшити шкідливий вплив транспорту - лідерство, з великим відривом тримає перехід на використання електромобілів. Загалом це відповідає державній політиці, яка надає пільги зі сплати ПДВ та ввізного мита при ввезенні електроавтомобілів, обладнання для виробництва авто, зарядних пристроїв, вимог до будівництва зарядної інфраструктури 5% парковочних місць.

Однак українці менш обізнані, що аналогічні заходи впроваджені для авто на метані та біогазі - лише 32% опитаних бачать одним із способів вирішення проблеми з викидами використання біопального (біобензин та біодизель).

Наскільки можливості України і українців дозволять досягти поставлених цілей до 2030 року, які особливості українського ринку автомобілів необхідно врахувати - обговорять експерти ринку та Української енергетичної асоціації, Секретаріату Кабміну, Міністерства екології та Міністерства енергетики України під час круглого столу, який відбудеться 12 жовтня 2021 року о 10:00. 

Долучитись до обговорення можна вже завтра в онлайн-трансляції в ZOOM (https://us06web.zoom.us/j/89273431872, ідентифікатор конференції: 892 7343 1872), де ви зможете підключитися та задати своє запитання.

Трансляція також буде доступна https://www.facebook.com/events/855402408505502/

З питань акредитації ЗМІ та участі у круглому столі прохання звертатись за телефоном 098-916-45-55, Олійник Ігор.

Нижче пропонуємо ознайомитись з деякими результатами опитування.