Вслід за Україною Румунський Трансгаз, Болгарський оператор Balkan Gas Hub, Грецький оператор Desfa та біржа Henex підписали меморандум про приєднання до газової ініціативи «SEEGAS»

Секретаріат Енергетичного співтовариства повідомив (https://www.energy-community.org/news/Energy-Community-News/2021/09/20.html), що ключові регіональні зацікавлені сторони приєдналися до газової платформи Південно-Східної та Східної Європи «SEEGAS». Оператори газотранспортних систем, Трансгаз з Румунії та Десфа з Греції, Balkan Gas Hub Болгарії та Грецька енергетична біржа підписали Меморандум про взаєморозуміння в рамках «SEEGAS».

Ініціатива «SEEGAS» покликана посилити міжрегіональне співробітництво щодо розвитку інтегрованого ринку газу в Південно-Східній та Східній Європі. Підписання відбулось під час першого засідання Керівного комітету 16-17 вересня поточного року у Відні.

Нагадаємо, що в липні 2021 року Україна також приєдналась до згаданої платформи. Українська енергетична біржа та Оператор газотранспортної системи України підписали меморандум про взаєморозуміння щодо трансрегіональної співпраці з розвитку інтегрованого ринку газу Південно-Східної та Східної Європи «SEEGAS».

Меморандум між операторами та біржами спрямований на створення умов для функціонування конкурентного ліквідного ринку «SEEGAS», забезпечення безперешкодного доступу до відповідних ринків природного газу усіма його учасниками і постачальниками послуг на недискримінаційній основі і рівних умовах, відповідно до законодавства ЄС. Мета меморандуму - також сприяти співробітництву щодо впровадження ефективної системи клірингу для операцій з природним газом, що відповідає кращим європейським практикам.

Серед учасників «SEEGAS» також Румунська енергетична біржа (BRM), Угорська центрально-східно-європейська газова біржа (CEEGEX), Польська енергетична біржа (TGE), Австрійський центрально-європейський газовий хаб (CEGH), а також оператори системи передачі газу Молдови (Moldovatransgaz), Польщі (GAZ-SYSTEM), Угорщини (FGSZ).