Кременчуцький НПЗ істотно збільшив обсяги виробництва авіапалива.

З початку 2021 року Кременчуцький НПЗ виробив майже 140 тис. тонн авіапалива. Якщо розглянути показники останніх місяців роботи підприємства то ці дані постійно зростають та перевищують показники минулого року майже вдвічі.

В липні 2021 року компанія виробила рекордні 26 тис. тонн авіапального, а вже в серпні виробництво авіаційного палива зросло до 27,6 тис. тонн.

В поточному році частка «Укртатнафти» складає більше 50% українського ринку авіапального, що є істотним кроком для забезпечення енергетичної незалежності нашої країни.

Підприємство змогло досягти таких показників завдяки впровадженню технології виробництва «JET». В рамках підготовки до виробництва авіапалива JET підприємством було налагоджено технологію його отримання разом із відомою компанією Innospec, яка є єдиним у світі виробником присадки STADIS для Jet А-1. Також проведено значну роботу щодо придбання відповідного лабораторного устаткування (зокрема, для контролю показників електропровідності, мікросепарації, прозорості), проведено сертифікацію палива Jet А-1, виконано заходи в рамках розширення сфери акредитації випробувального центру підприємства.

У процесі поставлення палива на виробництво було удосконалено технологію очистки його від кислих та сірчистих сполук. Все це дозволило отримати новий вид авіапалива, яке відповідає сучасним стандартам, що і було підтверджено висновками експертів з лабораторії Мажейкяйського НПЗ (група ORLEN) .

Наразі «Укртатнафта» має змогу випускати обидва види авіаційного палива, реалізуючи стратегію диверсифікації одночасно у кількох сферах – виготовлення продукції та вдосконалення системи її поставок споживачам. А поява нових видів авіапалива, зростання відповідного сегменту вітчизняного паливного ринку, відновлення попиту на авіаперевезення та державна підтримка провідних галузей — все це сприятиме загальному відродженню економічного життя в Україні.