Чи зможе польський нафтопереробний гігант ORLEN зайняти нішу на українському ринку.

За інформацією, розміщеною у відкритих джерелах концерн розглядає можливість викупу мережі АЗС Укрнафти та зацікавлений увійти в сектори нафтопереробки і нафтохіму.

Разом з тим, враховуючи відсутність достатньої для потреб ринку нафти власного видобутку, вкладення іноземних інвестицій в українські НПЗ наврядчи очікуються (майже 100% нафти вітчизяного видобутку переробляє ПАТ «Укртатнафта» на Кременчуцькому НПЗ )

В свою чергу в Міненерго зазначають, що замінювати імпорт нафтопродуктів на імпорт нафти – не дуже ефективний шлях. Сьогодні існує потреба в зміні географії імпорту та в імпортозаміщенні. Значний обсяг імпорту– 80% і навіть більше: РФ і Білорусь.

«Треба сприяти збільшенню конкуренції, і міністерство готове до будь-яких кроків, які допоможуть вийти інвесторам на наш ринок якомога швидше. Однак у будь-якому випадку це непроста історія. І там, де у нас немає власного видобутку, треба дуже уважно вибудовувати політику балансів і забезпечувати постачання з різних напрямків. Має бути диверсифікація.» зазначив Міністр енергетики.

Водночас Президент України Указом №452/2021 доручив розвивати в Україні нафтопереробну галузь: Кабінет Міністрів має затвердити план стимулювання розвитку вітчизняної нафтопереробки вже до 31 жовтня поточного року.

Будемо спостерігати за подальшим розвитком подій

Довідково:

ПАТ Укрнафта володіє мережею з 537 АЗС.

ORLEN є польською групою компаній, якій належать 3 НПЗ на території Польщі, 3 на території Чехії та завод Mažeikių nafta у Литві.

Європейські мережі Orlen включають АЗС у Польщі (1749), Німеччині (565), Чехії (339) та Литві (26).