ПАТ Укртатнафта виходить на максимальний обсяг переробки

ПАТ «Укртатнафта» з 1 серпня ц.р. планує запустити другий технологічний «ланцюжок», що дозволить вийти на максимальні об’єми переробки нафтової сировини – 14 тис. тон на добу.

На серпень законтрактовано 4 танкери нафтової сировини. Ведуться підготовчі роботи для запуску установок первинної переробки нафти, каталітичного крекінгу, каталітичного риформінгу. В процесі переробки будуть задіяні всі технологічні установки заводу. 

Таким чином, обсяги вітчизняної нафтопереробки збільшаться майже в півтора рази до 5 млн.т. на рік, що дозволить додатково виробляти на рік до 400 тис.т. бензину та 500 тис.т.. дизельного пального. Таким чином забезпечення ринку вітчизняним бензином може досягти - 70%, а по дизпаливу - 20-25%.

Нагадаємо, що за даними 2020 року Україна є імпортозалежною в поставках пального:

       бензинам -50%                 дизпаливу - 84%         скрапленому газу – 80%

При цьому основними імпортерами пального є Росія та Білорусь, що ставить Україну в енергетичну залежність від політики країни-агресора.

   IMG 8657

Споживання бензинів з 2012 року впало з 4,6 млн. т. до 2 млн.т в 2020 році, натомість споживання скрапленого газу, який ми імпортуємо, зросло в цей період з 0,8 млн.т до 2 млн.т.

22

Наразі нарощення вітчизяного виробництва, збалансування ринку шляхом вирівнювання ставок акцизного податку та боротьба з нелегальними виробниками/АЗС є вкрай важливим для забезпечення  енергетичної незалежності.