Черговим об’єктом #ЕнергоаудитуУЕА стала унікальна за всіма показниками - Дністровська ГАЕС

27 травня 2021 року проект #енергоаудитУЕА відвідав Чернівецьку область з метою ознайомлення з унікальним та інвестиційно привабливим об’єктом - Дністровська гідроакумулююча електростанція.

Дністровська ГАЕС входить до складу Дністровського каскаду ГЕС i ГАЕС, розташованого на річці Дністер на південному заході України, недалеко від кордону з Молдовою.

ГАЕС була включена до списку компаній, які увійшли до проекту «Енергоаудит» тому що це на сьогодні єдине масштабне державне будівництво, що здійснюється сьогодні в Україні в енергетичному секторі.

Експерти Асоціації оглянули весь технологічний процесс, водойми та машинний зал, де на сьогодні функціонують три гідроагрегати першої черги будівництва, загальною потужністю в генераторному режимі 972 МВт. Також ознайомились зі станом будівництва другої черги ГАЕС у складі четвертого гідроагрегату.

«Компанія має амбітні плани вже до 30-ої річниці незалежності ввести 4 гідроагрегат в промислову експлуатацію» - зазначив Головний інженер Дністровської ГАЕС Анатолій Павлович Жук.

Амбітні плани Компанії вражають - на Дністровській ГАЕС має бути встановлено 7 гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт, що дозволить їй стати найбільшою ГАЕС у Європі та шостою у світі.

«Спорудження потужної ГАЕС на Заході України дозволить вирішити проблеми дефіциту маневрених потужностей в Об’єднаній енергосистемі країни, у тому числі з огляду на перспективне зростання попиту на електричну енергію та плани щодо різкого зростання потужності об’єктів, що виробляють відновлювальні джерела енергії, зокрема сонячні і вітрові електростанції», зазначив член Правління Асоціації Максим Малашкін.

Експерти Української енергетичної асоціації під час огляду об’єкту ознайомились з успіхами і проблемами станції та провели зустріч директором філії - Суботою Василем Йосиповичем, який зокрема зазначив: «Дністровська ГАЕС – це дійсно унікальний об’єкт, який зорієнтований на збалансоване природокористування та виробництво екологічної енергії. Про це свідчить багато фактів. По-перше, основне виробництво електроенергії відбувається без викидів в атмосферу і без забруднення води. По-друге, використання земельних ресурсів за показником виробітку електроенергії є раціональним та ефективним».

Детальний звіт про результати #ЕнергоаудитуУЕА на об’єкті Дністровська ГАЕС буде представлено найближчим часом.

Проект «Енергоаудит» покликаний сприяти популяризації вітчизняного бізнесу та інформування експертів, інвесторів та громадян про стан справ на об’єктах та їх інвестиційну привабливість. В рамках проекту та за результатами отриманої інформації експерти УЕА проведуть відповідний аналіз та розроблять рекомендації щодо   необхідних заходів для розвитку вітчизняної енергетики, які будуть направлені відповідним органам державної влади.

 

Довідково:

ПрАТ «Укргідроенерго» – найбільша гідрогенеруюча компанія України, 100% акцій якої належить державі. Товариство включено до переліку 15 підприємств державного сектору економіки, сумарні активи яких становлять 70% від загального показника у держсекторі.

ПрАТ «Укргідроенерго» забезпечує покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, а також мобільний аварійний резерв в Об’єднаній енергосистемі України. Це єдина «зелена» галузь енергетики, що може зібрати надлишок енергії та зберегти його до того моменту, коли в мережі буде дефіцит. Окрім того, гідроелектростанції, на відміну від сонячних та вітряних, не залежать від погодних умов і можуть генерувати електроенергію в будь-який час.

Дністровська ГАЕС має низку істотних переваг:

  • можливість акумулювання надлишків дешевої нічної електроенергії шляхом закачування води при роботі в насосному режимі на високі позначки у верхню водойму і спрацювання її в турбінному режимі в години пік для вироблення гостродефіцитної пiкової енергії;
  • можливість забезпечення оптимальної роботи атомних електростанцій шляхом регулювання потужностей споживання, що включає додаткові зупинки й пуски атомних блоків;
  • можливість заміни енергоблоків ТЕС, що беруть участь у регулюванні графіку навантаження й не пристосованих для того, і, як наслідок, зниження витрат на їхню експлуатацію, у першу чергу на паливо й ремонти устаткування;
  • можливість експлуатації гідроагрегатів ГАЕС в режимі синхронного компенсатора для регулювання реактивної потужності енергосистеми;
  • можливість вигідного продажу пікової електроенергії в суміжні енергосистеми при переході на паралельну з ними роботу.